Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Jak oduczyć 8 miesięczną seterkę Irlandkę robienia kupki i siusiu na łóżko

Witam Państwa! Zwracam się do Państwa z pytaniem - jak oduczyć 8 miesięcznego Setera Irlandzkiego (suczka) robienia kupki i siku na łóżko (to jest łóżko w sypialni,w łóżku śpimy oboje z mężem i sunia w nogach, lub pomiędzy nami); Sunia jest u nas od 3 tygodni, poprzedni właściciele nie nauczyli Jej kompletnie niczego .... nawet spacer na smyczy był nie lada wyzwaniem ... Sunia agresywnie reaguje na większość psów, nie przepada za kobietami z wózkami (również warczy i szczeka) ... To że skacze na wszystkich mijających, to akurat jest przypadkiem młodego wieku i znamy to z autopsjii (mieliśmy przez 7 lat cudownego Setera Irlanda, którego straciliśmy niecałe 2 tygodnie temu przez skręt żołądka, do którego doszło podczas zabiegu lekarskiego :( ) Nie wiemy, czy w poprzednim domu spotkało Ją coś złego, czy takie zachowania są normalne ... ale wydaje nam się, że raczej nie .. Pomijając wszystko, najbardziej zależy nam na odpowiedz / pomocy - jak oduczyć Sunię załatwiania swoich potrzeb na łóżku / w domu ? Jak wpłynąć na psiaka, żeby "prosił" / sygnalizował, że chce wyjść?? Czy powinnam wychodzić z Nią co 3-4 godziny? Przecież chyba nie.... nie jest to aż tak mały szczeniak ... Już sama nie wiem :( Będziemy wdzięczni za każdą poradę; Pozdrawiamy serdecznie!
Knypek34    |    tagi: Suczka, seter irlandzki, 8 miesięcy
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Witam, wydaję mi się że czeka Państwo dużo pracy. Pisak nie był pewnie wcześniej przyuczany ani do czystości ani też innych prawidłowych zachowań. Ja wzięłam moją maltankę jak miała 4 miesiące - u hodowcy psiaki sikały w domu. Przez dwa miesiące ganiałam z suczką na dwór co dwie godziny a ona i tak robiła niespodzianki. Byłam już zrezygnowana a jednak się udało. Wasz psiak ma 8 miesięcy, powinien być już dawno uczony czystości więc macie gorsze zadanie - no ale nic straconego. Naukę trzeba zacząć od początku:
- często wychodzić na dwór
- stosować nagrody za poprawne zachowanie
-a jeśli przyłapiemy go podczas sikania to też biegiem z nim za dwór
Jeżeli piesek zrobi siusiu w mieszkaniu, to w takiej sytuacji nie wolno karać psa, krzyczeć, reagować złością, ani co najgorsze wsadzać psiego pyszczka w odchody! Pies nie będzie wiedział, że jesteśmy źli na to, że załatwił się w domu tylko, że w ogóle to zrobił.
Jeżeli piesek postanowi załatwić się na podłodze, a nie na łóżku, a my zareagujemy gniewem, to pies skojarzy nasz gniew z tym, że zszedł na podłogę. Następnym razem nie zejdzie i załatwi się na łóżko.
Może powinniście Państwo nie wpuszczać go na łóżko - niech śpi na swoim posłaniu. Przynajmniej do czasu aż się oduczy takich zachowań. Moja sunia też śpi z nami ale ona teraz jest bardzo czystym psiaczkiem. Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki :-)
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Jak oduczyć 8 miesięczną seterkę Irlandkę robienia kupki i siusiu na łóżko
 
 
Zobacz też opis i zdjęcia rasy Seter na serwisie Psy.elk.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Jak oduczyć 8 miesięczną seterkę Irlandkę robienia kupki i siusiu na łóżko - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Knypek34 w kategorii Psy - Seter na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jak oduczyć 8 miesięczną seterkę Irlandkę robienia kupki i siusiu na łóżko, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2020 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy