Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Czy można zostawiać psa na 8 godzin?

Witam chciałabym kupić sobie psa. Będę z nim pół roku bez przerwy,ale po tym czasie będę musiała iść do pracy. Czy mogę zostawiać psa samego w domu na 8 godzin? Czy jak będę z psem pół roku to się za bardzo nie przywiąże, będzie mógł zostawać sam ta tyle godzin?
DOMA    |    tagi: ,
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
2 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Witam. Jeśli zapewnisz psu odpowiednie warunki na te 8h samotności (tj. woda, karma, kuweta, lub specjalne podkłady dla psów, aby mógł załatwiać w razie konieczności swoje potrzeby) to spokojnie można go zastawić, ale musisz liczyć się z tym, że psy różnie się zachowują gdy zostają same w domu, są psy które grzecznie czekają na powrót pana, a są też takie które robią straszny raban w domu, jeśli trafi Ci się taki psotnik, co wtedy zrobisz? :) Zastanów się głównie nad tym. Posiadanie psa to duża odpowiedzialność i wiele wyrzeczeń, ale za dobre traktowanie pies odwzajemni Ci się swoją wielką psią miłością i bezwarunkowym zaufaniem
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
3 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Postaraj się go przyzwyczajać czyli zostaw ją na dwie godziny później na 3 h i tak systematycznie. Mój się tak przyzwyczaił. Nie możesz z nim być non stop pies musi wiedzieć, że ty wychodzisz z domu ale wracasz.
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Ja również polecam stopniowe przyzwyczajanie. U nas się to sprawdziło.
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Uważam, że najlepiej połączyć przystosowanie lokum mieszkalnego i przyzwyczajenie psa do samotności. Mógłby się sprawdzić domowy kojec, który można złożyć po powrocie. Musi być on jednak przystosowany do psa. Odpowiednie obciążenie i wysokość zapewnią mu bezpieczne miejsce, a tobie spokój w kwestii stanu mieszkania po powrocie. W kojcu powinny się znaleźć miski z karmą i wodą, zabawki, dobrze aby pod cały kojec położyć podkład, jeżeli pies unika takich rzeczy z nie przyzwyczajenia. Moja psinka tak robiła. Można z Początku puszczać muzykę , której słuchasz na codzień, nie odczuje tak nieobecności właściciela z bo będzie kojarzyć dźwięki z jego obecnością. Nie żegnaj się . Odwróć uwagę rzucając zabawkę w przeciwnym kierunku.
 
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Witam!
Psa możesz zostawić jak najbardziej ale jeśli go do tych 8 godz. nie przygotujesz to....klapa! Ale jak nauczyć psa zostawiania samego w domu?
To bardzo proste jednak wymaga czasu....
Przez te puł roku ćwicz z psem to:
Na początku weź przysmak rzuć go psu i wyjdz za drzwi następnie wróć za 5 sek. Powtarzaj cały czas ten krok stopniowo wydłużając czas jeśli przy którymś razem pies zaskamle, zacznie szczekać, dlapać drzwi wróć do poprzedniego kroku w którym czas twojej nie obecności był krutszy. Kiedy dojdziesz do godz. Lub dwóch możesz w tym czasie iść do sklepu ale najpierw poczekaj chwilke aby sprawdzuc czy pies nie narzeka. Zostaw mu też zabawki jedzenie i picie aby miał ci robić a miejsca mu niedozwolone na wszelki wypadek zamknij. Ta metoda działa! Wyprubuj!
Polecam się!
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Czy można zostawiać psa na 8 godzin?
 
 
Zobacz też psy - ogłoszenia na serwisie Morusek.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Czy można zostawiać psa na 8 godzin? - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika DOMA w kategorii Psy - na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy można zostawiać psa na 8 godzin? , weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2020 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy