Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Osowiały szczeniak po szczepieniu

Witam Moja sytuacja wygląda następująco. 6 tygodni temu oszczeniła się nasza suczka rasy Shih-tzu. Porób przeszedł bezproblemowo. O godzinie 20 urodził się ostatni szczeniak. Sunia miała jednak problemu z samodzielnym porodem. Ponieważ były to jej pierwsze szczeniaki nie wiedziała co robić. Tak wiec ja przecinałam pępowinę oraz rozrywałam woreczki płodowe. W nocy usłyszałam piszczenia. Wstałam sprawdzić czy wszystko w porządku i ku memu zdziwieniu znalazłam kolejnego szczeniaka. Suczka nie wiedziała co z nim zrobić także szybko rozerwałam woreczek lecza mały nie mógł złapać oddechu. Nie wiedziałam jak długo minęło czasu. Zaczęłam go masować, ogrzewać ponieważ robił się zimny. Ciężko łapał każdy oddech. Po kilku godzinach stwierdziłam, ze nic więcej nie mogę już zrobić. Położyłam małego do reszty. Na szczeście przeżył, lecz od początku był bardzo smutny. Najsłabszy z miotu, najlżejszy. Podczas gdy inne szczeniaki się bawiły on siedział z boku i im się przyglądał. Nie powiem czasem zdarzało mu się trochę poszaleć lecz zddecydowanie mniej niż reszcie. Ostatnio zaczęłam się jednak niepokoić. 4 dni temu psiaki miały pierwsze szczepienia (nosówka itp.) Od tamtego czasu maluch stał się jeszcze smutniejszy. Parę razy zauważyłam, że leży z boku i się trzęsie,mimo że w mieszkaniu jest ciepło. Jest osowiały, nie ma apetytu. Nie zauważyłam jednak u niego żadnej biegunki ani wymiotów. Bardzo się o niego martwię, gdyż nie kryję, że z powodu swojej "niższości w hierarchii" było mi go bardzo szkoda. Przypomina on typowego psa z depresją. Nie wiem już co mam zrobić. Czy może podczas szczepienia coś poszło nie tak? Czy takie zachowanie jest normalne?
miko1313    |    tagi: Osowiały szczeniak, szczepienie,
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Takie zachowania mogą wystąpić, zwłaszcza w przypadku, gdy szczeniaczek jest mniejszy, słabszy. Moja wyerynarz zawsze pyta o takie objawy . Udaj się z nim do weterynarza., on powinien wiedzieć, co robić.
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Wygląda na to, że sytuacja już się uspokoiła. Gdy reszta szczeniaków poszła do nowych domów maluch został z mamą, liczyliśmy że to pomoże. Już następnego dnia widać było znaczną poprawę. Psiak odzyskał humor, a zabawa z mamą bardzo dobrze na niego wpłynęła. Dziś jest już radosnym szczeniakiem. Najwyraźniej nie lubił swojego rodzeństwa :)
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Osowiały szczeniak po szczepieniu
 
 
Zobacz też opis i zdjęcia rasy Shih tzu na serwisie Psy.elk.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Osowiały szczeniak po szczepieniu - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika miko1313 w kategorii Psy - Shih tzu na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Osowiały szczeniak po szczepieniu, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2022 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy