Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Pies sika wszędzie, jak nauczyć psa sikac na maty ?

Hej, od 3 tygodni ma shih tzu ma 2 miesiące i tydzień... urodzony w hodowli gdzie szczeniaki sikają wszędzie A głównie na dworze. Niby dobrze bo jeśli chodzi o sikanie i kupkę na dworze to w większości przypadków nie ma z tym problemu, ale muszę go pilnować i wychodzić z nim zawsze po spaniu zabawie i wypiciu wody. najgorsze że zdarza się ze jak akurat mam coś do zrobienia i nie zauwaze że wstał to nagle mogę wdepnac w kałuże albo poczuć zrobiona kupkę.. próbowałam nauczyć go sikania na matę i różnych mat próbowałam nawet tych 8in1 z tymi niby fermonami o zapachu trawy, czytałam że trzeba zaraz po spaniu położyć psa na matę i czekać, No i czekałam wiele razy nawet 1 godzinę i nic... za to chwilę po tym jak odpuscilam to bach kałuża przy macie A nie na macie... maty omija i sika wszędzie tylko nie na maty... próbowałam nawet gazet, ręczników itp. I nic... No więc mimo kwarantanny wychodzę z nim na chwilę na dwor na siku i kupkę.. Ale nie długo będę musiała iść do pracy... I muszę nauczyć go sikania i robienia kupki w jednym wyznaczonym miejscu bo pewnie po 8 godzinach to mieszkanie będzie zasikane. jak to nauczyć bo próbowałam już wszystkiego nagród, glaskania, chwalenia, siedzenia z nim na macie i nie daje rady. najgorsze że nawet jak siku zrobi na dworze i posiedzę z nim chwilę żeby zrobił kupkę to po powrocie do domu też zdarza się mu zrobić kupkę i jeszcze raz siku w domu. pomóżcie jak mam go nauczyć żeby w razie W sikal w wyznaczonym miejscu ?
Alinka24    |    tagi: Sika nauka skłania czystości
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Tutaj konieczne jest szkolenie/tresowanie psa. Poczytaj w internecie jak zrobić to samemu, albo, tak jak ja, skorzystaj z pomocy specjalistów z Psiego Eksperta (https://psi-ekspert.pl/) Pozdrawiam :)
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Przede wszystkim, potrzebujesz być nieco bardziej cierpliwa. Twój pies nie robi tego ze złośliwości, tylko braku zrozumienia czego od niego oczekujesz. Czy nagradzasz psa za zrobienie siku na dworze? Jeśli nie – rób to – cierpliwie i konsekwentnie. Po pewnym czasie, Twój czworonóg skojarzy poprawne zachowanie.
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Pies sika wszędzie, jak nauczyć psa sikac na maty ?
 
 
Zobacz też opis i zdjęcia rasy Shih tzu na serwisie Psy.elk.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Pies sika wszędzie, jak nauczyć psa sikac na maty ? - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Alinka24 w kategorii Psy - Shih tzu na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Pies sika wszędzie, jak nauczyć psa sikac na maty ?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2022 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy