Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Czy suczkę yorka miniaturki można dopuścić do standardowego yorka?

Czy jeżeli miniaturkę zapłodni normalny - duży york to czy jest duże prawdopodobieństwo, że szczeniaczki też będą normalne (tzn nie będą miniaturkami?). Czy z takiej krzyżówki nie wyjdzie coś "złego"?
Asia    |    tagi: York, suczka, dopuszczenie, miniaturki
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Trudno powiedzieć, wszystko zależy od genów. Geny większych yorków są recesywne (czyli silniejsze) a mniejszych ustępujące, dlatego bardzo mało jest yorków miniaturek i jest duże prawdopodobieńtwo że szczeniaki nie będą miniaturkami. Pozdrawiam
Dorota
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Koleżanka wszystko pomieszała :) gen recesywny to gen "słabszy" maskowany genem dominującym. Ja nie wiem czy gen drobnej budowy jest genem recesywnym czy dominującym, ale sądzę, że może być różnie, tzn. część szczeniaków może urodzić się drobna, a część większa. Tak jak u ludzi - jedne dzieci są podobne do matki inne do ojca.
PS. nie ma podziłu na miniaturki i yorki standardowe, jest tylko jenda rasa - yorkshire terrier, po prostu jedne pieski są mniejsze, inne trochę większe, kwestia urody :)
iwona
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Szkoda, że nie podałaś wagi swojej suni. Jeżeli jest to jej pierwszy poród to nie radzę dobierać dużo większego reproduktora. Myślę, że bardziej zależy Ci na zdrowiu suni i szczęśliwym porodzie niż na dużych szczeniaczkach. Przy kryciu ( o dużej różnicy wagi i oczywiście budowy) powstają dysproporcje. Często zdarza się, że duży płód blokuje pozostałe. Bywa,że szczeniaczek rodzi się pupą, jeżeli nie masz doświadczenia możesz go stracić, bo sunia nie będzie miała siły i fizycznej możliwości go wyprzeć. Szkoda sunieczki !!!!
Jeżeli już zdecydujesz się na większego reproduktora, pamiętaj,że nie może mieć ciężkiej budowy. Może być troszkę większy ale "pajączek".
I potwierdzam - nie ma Yorków "mini" , średnich czy dużych.
Życzę powodzenia i...... dbaj o sunieczkę.
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Oj przepraszam rzeczywiście pomieszałam :P
Dorota
 
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Dziękuję za odpowiedzi. Pytałam jednak nie ze względu na dorosłą sunie ale szczeniaczki. chciałam po prostu kupić małego yorka który powstał właśnie z takiej krzyżówki. Hodowca zapewnia, że z tego połączenia racze nie wyjdą miniaturki i chciałam się upewnić:)
Asia
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Suka będzie miała duży problem z urodzenie szczeniaków. Bo Yorki nawet jak się pokryje tej samej wielkości to będziesz musiała ją poddać pod cesarkę lub szczeniaki uduszą się w kanale rodnym.
Najlepiej idź od razu jak się zacznie szczenić do weterynarza. Moja suka druga jak była kryta malutkim pieskiem i tak miała za duże szczeniaczki i się udusiły a jak weterynarz wyciągał na siłę to mało nie zdechła bo z bólu miała fioletowy język.
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Zawsze ale to zawsze kiedy chcesz zapłodnić yorka miniaturke czy nie miniaturke to i tak pies musi być mniejszy bo inaczej albo suka będzie rodzić przez cesarke albo umrze inaczej zdechnie
Adu$
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Ja mam troszkę inny problem. Mianowicie jestem posiadaczką "miniaturki yorka" i właśnie moja sunia ma cieczkę, chciałabym ją dopuścić do psa i tu zaczynają się schody... Miałyśmy kilka spotkań z pieskami takich samych rozmiarów i szczerze mówiąc żaden kandydat nie zrobił na niej wrażenia, a wręcz przeciwnie była bardzo agresywna. Myślałąm, że jest jaką niedostępna, ale później przez przypadek miała do czynienia z większym od siebie psem ( mieszaniec yorka) i ku mojemu zdziwieniu była gotowa do kopulacji. Nie wiem co mam zrobić Szukać dalej pieska jej rozmiarów, czy może skupić się na troszkę większym. Chciałam dodać, że suczka jest mała, ale dominująca. Proszę o rady.
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Czy suczkę yorka miniaturki można dopuścić do standardowego yorka?
 
 
Zobacz też opis i zdjęcia rasy Yorki na serwisie Psy.elk.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Czy suczkę yorka miniaturki można dopuścić do standardowego yorka? - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Asia w kategorii Psy - Yorki na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy suczkę yorka miniaturki można dopuścić do standardowego yorka?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2021 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy