Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Czy shar pei są posłuszne i mogą być szkolone?

słyszałam, że te pieski nie nadają się do tresury ponieważ, jak koty chodzą własnymi ścieżkami. Czy to prawda, że są bardzo nieposłuchane i trzeba poświęcić naprawde wielu czasu by nauczeć ich najprostrzych poleceń jak: sied czy podaj łape?
aneta    |    tagi: Shar pei, posłuszeństwo, szkolenia
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Oj tu się nie zgodzę że trzeba poświęcić im wiele czasu żeby były posłuszne.
Ponoć się ich nie tresuje ale nie wiem czemu? Ja swojego nawet nie próbowałam kontaktować z treserem bo sama dobrze sobie radzę z psiną.

Wydaje mi się że to co chciałam go nauczyć przyszło nam bardzo łatwo i zajęło mało czasu, ale domyślam się z czym może być związany ten stereotyp. Mówi się że są to psy dla domatorów i ludzi leniwych... co samo mówi za siebie że tacy ludzie raczej się nie przykładają do tresury swoich zwierząt stąd mogę być one nieposłuszne.

Pozdrawiam, Ewelina
Ewelina » pepe1.psy.elk.pl
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Powiem szczerze, że pewne okazy ciężko wyszkolić bo przy komendzie waruj potrafią warknąć i sam widziałem taki przypadek - jest to często bardziej problem z psem, który ma silne zapędy do dominacji a nie problem wynikający z ich natury czy skłonności do mocnej indywidualności. Jednak jestem szczęśliwym posiadaczem pieska shar peia, który w 5 wizyt na tresurze opanował takie komendy jak - równaj, siad, waruj, zostań, do mnie, noga i wykonuje je już bez smyczy ani smakołyka. Dzieje się tak dlatego, że psy te są niesłychanie inteligentne i pod fachowym okiem pieski te pod warunkiem, że będą szkolone w młodym wieku (od pół roku do roku) są w stanie nauczyć się wszystkiego. Z doświadczenia wiem, że ważne jest aby wziąć pieska z odpowiedniego miotu aby nie był on agrsywny ani lękliwy z tego powodu warto zastanowić się i nie podejmować pochopnych decyzji. Po doborze odpowiedniego psa jestem pewien, że będzie on wspaniałym kompanem do tresury.
Miłosz » bezel.psy.elk.pl
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Powiem szczerze, że ja się z tym raczej nie zgodzę. Moja suczka 2 listopada konczyła 4 lata, i nigdy nie była na tresurze, a mimo to jest posłuszna. Nie skacze na ludzi, nie odchodzi za daleko, a gdy juz odejdzie wróci od razu, poniewaz bardzo sie pilnuje. Gdy zostala raz w tyle za moją mamą, nie przeszła przez ruchliwą ulicę tylko wóciła do domu i czekała pod drzwiami. Podstawowe rzeczy potrafi, bardzoszybko nauczyła sie też nie załatwiac w domu. ; ) No, ale może mój piesio jest wyjątkowy... ;)
Marta
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
powiem krotko lecz sensownie shar pei moze nie sa jednymi z naj najposluszniejszych psow lecz sa pojetne jezeli chodzi o komendy ale trzeba uczyc ich z dala od innych psów
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Czy shar pei są posłuszne i mogą być szkolone?
 
 
Zobacz też opis i zdjęcia rasy Shar pei na serwisie Psy.elk.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Czy shar pei są posłuszne i mogą być szkolone? - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika aneta w kategorii Psy - Shar pei na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy shar pei są posłuszne i mogą być szkolone?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2022 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy