Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Jak mam nauczyć psa posłuszeństwa ?

Witam Mam półroczną suczkę , która po spuszczeniu ze smyczy nieustannie ucieka i nie chce do mnie przychodzić. Gdy ją wołam po imieniu np. \"Aza idziemy do domu\" udaję jakby nikogo nie było na podwórku. Nawet próbowałam ją przekonać smakołykiem , ulubioną zabawką i nic nie pomaga. Rzucałam jej kamyki i patyki , biegła za nimi ale gdy do niej podchodziłam to uciekała. Czasami potrafiła trzy godziny nie przychodzić , to musiałam ją gonić. Niektórzy mi mówili , żebym ją codziennie puszczała to się przyzwyczai i będzie bez problemu bo mnie przychodzić na zawołanie. Robię tak od miesiąca i nadal się nie słucha. Nie wiem jak ją mam nauczyć posłuszeństwa. Wiki.
Mini0112    |    tagi: proszę,dziękuję
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Niewiem czy to jeszcze aktualne. Ale to co opisałaś to poważny błąd. Pies nigdy nie będzie przychodził do Ciebie jeśli od razu potem bedzie szedł do domu! Ktoś dobrze Ci doradził aby spuszczać psa codziennie. Ale najpierw poćwicz z nim w domu i z komendą "(imię psa) do mnie" jak przyjdzie to niech usiądzie przed Tobą i wtedy daj mu nagrodę. Jak to opanuje to na spacerze na długiej smyczy albo na lince też z tą komendą jak przyjdzie to nawet jakby to zrobuiła za 10 razem to siad nagroda i NIECH DALEJ BIEGA! nie może kojażyć tego z tym, że pójdzie od razu do domu. Można to powtórzyć kilka razy co mniej więcej 15 min. Nie przyjdzie do Ciebie poies jak spotkał kolegów, trzeba dać mu 5 min na przywitanie i potem dopiero zawołać. Jakby nie poskutkował to masz długą smycz, pociągnij zdecydowanie i wołaj dalej, Ty sie nie ruszasz, nie ganiasz za psem! bo to jest dla niego super zabawa! Polecam szkolenie posłuszeństwa. Lub książkę "Zapomniany język psów". Powodzenia
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Jak mam nauczyć psa posłuszeństwa ?
 
 
Zobacz też opis i zdjęcia rasy Owczarek szetlandzki na serwisie Psy.elk.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Jak mam nauczyć psa posłuszeństwa ? - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Mini0112 w kategorii Psy - Owczarek szetlandzki na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jak mam nauczyć psa posłuszeństwa ?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2022 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy