Forum zwierzęta - psy, koty, konie
 
 
 
Zaloguj się Zarejestruj się Pomoc
 
Zadaj pytanie o zwierzętach
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Polecamy
 
Psy.elk.pl - psy rasowe
 
Morusek.pl - ogłoszenia zwierząt - psy, koty, konie
 
Koty.org.pl - koty rasowe, zdjęcia, imiona
 
 
Najnowsze pytania o zwierzętach
 
Kanał RSS dla oZwierzakach.pl           Forum o zwierzętach na Twitterze           Forum oZwierzakach.pl na Blip.pl
 
 
 

Nauka czystości

Witam, mam pewien problem... Mój Shaggy 20.06 skończy 6 miesięcy. Od 8 tygodnia jest z nami i od tego 8 tygodnia jego życia towarzyszy nam spory problem... Załatwianie się na dworze. Mieliśmy już psy, byliśmy przygotowani na to, że nauka ta może być długa i żmudna, ale problem polega na tym, że Shaggy do tej pory nawet nie daje znać, że chce wyjść.. Próbowaliśmy różnych metod. Obecnie wychodzę z nim na dwór co godzinę, bo po już dłuższej obserwacji wiem, że co godzinę się załatwia. Jak załatwi się na dworze, obowiązkowo nagroda, pochwała i wieeeeelka celebracja zdarzenia, zabawa, łaskotanie, które bardzo lubi... Mimo to, jak czasem się zagapię albo chwilowo jestem zajęta, Shaggy bez żadnych oporów po prostu kuca i siusia (to samo jest z kupką). Macie może jakieś sprawdzone rady, sposoby na nauczenie psiaka czystości? Mnie już trochę ręce opadają... Nie dlatego, że "brudzi", po prostu chciałabym, żeby zapamiętał jak ma się załatwiać i żeby spacer był dla niego przyjemnością, a nie "niewiadomoczym". Dodam, że Shaggy nie ma problemu z nauką, umie już sporo komend, ogólnie się słucha i nie jest to na pewno wynik złośliwości z jego strony. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za każdą odpowiedź :)
shaggy    |    tagi: czystość, west, highland, white, terrier, problem, porada
Pytanie i odpowiedzi pochodzą z serwisu
 
 
 
Odpowiedzi na pytanie:
 
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.
 
Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
8 miesięcy to już trochę dużo. Ja ze swoim wychodziłam zaraz po tym jak się obudził/najadł/napił no i po długiej zabawie. Ale był u nas od małego praktycznie więc to inaczej.

Próbuj dalej z tym wychodzeniem, powinien w końcu załapać w czym rzecz.
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Miałem podobny problem z moim Kapslem. My zaczynaliśmy od tego, że załatawiał się w wyznaczonym miejscu w domu - na specjalnej macie higienicznej. Nie mogliśmy go wyprowadzać ze względu na nosówkę, musiał przejść jeszcze przez parę szczepień. Po czasie, gdy mógł już wychodzić, niechętnie załatwiał się na dworzu. Zacząłem więc wynosić matę na zewnątrz i kłaść blizej drzwi wyjściowych z mieszkania. Pewnego dnia mata zniknęła i Kapsel zakumał, że trzeba wyjść. U mnie się sprawdziło, ale wiadomo że każdy pies reaguje inaczej. Powodzenia!
 
 
Zaglosuj za
 
Zaglosuj przeciw
 
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
Obecnie mam owczarka długowłosego 3-miesięczną sunię. Na początku siku to był koszmar bo potrafiła co 10 minut nalać, wyprowadzałam ją co pół godziny i za każdym razem gdy jej zapinałam smycz mówiłam "idziemy siku?". Teraz gdy zadaję jej to pytanie od razu szczeka i skacze mi na kolana - to znak, że chce wyjść albo przychodzi sama i na mnie szczeka, wtedy pytam i jak zacznie wariować to od razu wiadomo o co jej chodzi. Obecnie wytrzymuję około 2 godzin w dzień a w nocy śpi do rana.
 
Odpowiedz na pytanie
 
Pytania podobne do Nauka czystości
 
 
Zobacz też opis i zdjęcia rasy West highland white terrier na serwisie Psy.elk.pl
 
 
o Zwierzakach.pl - forum
 
Nauka czystości - opinie na forum oZwierzakach.pl
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika shaggy w kategorii Psy - West highland white terrier na serwisie oZwierzakach.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Nauka czystości, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Psy lub innej na forum o zwierzętach oZwierzakach.pl.
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   Reklama
 
Internet Age - reklama w internecie
 
Copyright 2011-2022 © oZwierzakach.pl         Zobacz też inne nasze serwisy